На изборите за Народно събрание ще може да гласуваме с хартиена бюлетина или машинно. При влизането в секцията избирателят трябва да каже на комисията по какъв начин иска да гласува - дали на машина, или с хартиена бюлетина.
При желание да гласува с устройство, ще получи от член на комисията карта, която трябва да постави в машината. След поставянето й на екрана ще се зареди електронната бюлетина, на която отляво са изписани имената на партиите и коалициите и квадратче с номерата им, а отдясно - кръгче с номерата на кандидатите за депутати, за които може да се гласува преференциално.
Гласуването става като се маркира квадратчето с номера на съответната партия и кръгчето с номера на кандидата, ако избирателят желае да даде преференциално гласа си за кандидат от листата. След това с натискане на бутона "преглед" на екрана ще се появи вотът на избирателя. Ако иска да го промени, с натискане на бутона "промени избора" на екрана ще се появи отново електронната бюлетина. Ако това е окончателният вот, избирателят докосва бутона "гласуване". След това трябва да извади картата и да вземе отпечатаната разписка от машината.
От ЦИК съветват избирателите да изчакат с вземането й докато не чуят звуков сигнал от машината, защото в противен случай тя може да се повреди. Избирателят връща картата на член на избирателната комисия, а след като на разписката бъде поставен печат, я пуска в урна.
Машинният вот се преброява ръчно от секционната избирателна комисия. Предимството му пред хартиената бюлетина е, че при него няма недействителни бюлетини.
Хартиената бюлетина е същата като електронната. При гласуването с нея избирателят трябва да внимава за няколко неща. Едното е, че отбелязването на предпочитанията за партия и кандидат от листата става със син химикал. При попълването на хартиените бюлетини вота се отбелязва с Х или V в квадратчето с номера на избрания кандидат, партия или коалиция или в полето „Не подкрепям никого”. Вписването в бюлетината на специални символи като букви, цифри или други знаци прави гласа недействителен. В случай че сбърка при попълването, избирателят може да поиска нова бюлетина, но само веднъж.
Независимо дали ще гласуват с хартия или с машина, решилите да идат до урните трябва да представят личната си карта на член на секционната избирателна комисия. Други документи като международен паспорт или шофьорска книжка не се приемат.