Този понеделник - 29-ти юни от 10:00 часа в Плевен и Пордим ще бъде отбелязан Деня на пътната безопасност.
В Плевен инициативата ще се проведе на улица „Димитър Константинов“, зад сградата на Областна администрация. В същия час събитие ще започне и пред сградата на Община Пордим. В рамките на кампанията служители от „Пътна полиция“ ще извършват проверки на водачи на моторни превозни средства. Доброволци от Българския младежки червен кръст, облечени в светлоотразителни жилетки, ще раздават информационни листовки, свързани с безопасността на движението по пътищата.
Целта на инициативата е да насочи общественото внимание към отговорното поведение на всички участници в движенето и към необходимостта от спазване на правилата на пътната безопасност.