Момче на 17 години и момиче на 16 са поредните жертви на войната по пътищата. Те загинаха в жестока катастрофа край Враца, след като скутерът, на който са се возили, е бил ударен от автомобил.
Инцидентът е станал този следобед близо до входа на Мездра откъм село Боденец.
На завой БМВ навлязло с висока скорост в насрещното и ударил скутера с тийнейджърите. Сблъсъкът е бил толкова силен, че момичето, което се е возило отзад, изхвърчало на съседно дърво, на 4 метра височина.
Момчето, което управлявало скутера, е загинало на място.
Свидетели незабавно подали сигнал на тел. 112 и към мястото били насочени полиция, пожарна и линейка.
По първоначални данни, загиналото момче е на 17 години от Мездра. Починалото момиче пък е на 16 години и е от врачанското село Згориград.
Задържан е шофьорът на автомобила - 19-годишен младеж от Мездра. Той е невредим и тепърва ще бъде тестван за алкохол и други упойващи вещества.
След инцидента трафикът в района е напълно блокиран от полицията. На мястото на катастрофата пристигна и директорът на ОДМВР-Враца Цветко Нинов, съобщи Bulnews.
Трагедията става само ден, след като две 9-годишни момчета от школата на "Славия" починаха след жестока катастрофа с камион на магистрала "Тракия", пише "24 часа".
Още по темата
- „Убих деца!” Това казал на жена си шофьорът на тира, минути след зверската катастрофа на „Тракия”
- Шофьорът на тира от катастрофата с 3 жертви на „Тракия” наруши мълчанието си
- Обвиниха шофьора на камиона от катастрофата с три жертви на Тракия
- Повторение на тежката катастрофа на „Тракия”: Камион навлезе в насрещното на „Струма”, има пострадал (ВИДЕО)