Леко отстъпление се забелязва този сезон при двама от младите външни халфове на Черно море. И ако за Николай Златев е допустимо, тъй като е едва 19 годишен, със сигурност се очакваше повече от 22 - годишния Велислав Василев. Иначе няма съмнение в безспорните качества и на двамата.

Василев записа едва 7 мача за първенство, като само в 2 от тях стартира в титулярния състав, а в 12 общо е бил в групата. Отчете се с 1 гол и 1 асистенция. Има записани и 24 игрови минути в мача за Купата срещу Литекс, загубен с 0:1 в Ловеч. Записал е общо 202 игрови минути.

За сравнение за целия минал сезон Василев има участие в цели 29 мача, 4 от които за купата. За първите 18 кръга тогава, до 12 ноември, той имаше участие в 11 срещи, въпреки че също, както този сезон, остана извън групата в някои срещу заради контузия.

Другият десен външен халф Николай Златев има записани този сезон 103 минути в 10 мача за първенство и 1 за купата, като има и един гол.За шампионата винаги влизаше от резервната скамейка. За сравнение само за първите 18 кръга миналия сезон той е играл във всички срещи, в 6 от тях в титулярните 11, като записва 2 гола и 1 асистенция.

И на двамата силата им е на десния фланг, но бавно и методично не удържаха на конкуренцията първо на Матеус Машадо, а след това и на Алекс Фернандес, въпреки че бразилците по профил не са типичните външни халфове. Любопитното е, че юношите на Черно море дадоха сериозна заявка за силен сезон след страхотното си включване от резервната скамейка в третия кръг срещу Крумовград. Още повече, че бяха с основна заслуга за победата си късните си голове в 86-ата и 95-ата минути.

Ако Василев и Златев не вдигнат оборотите по време на зимната подготовка, не изключено на "Тича" да акостира още един бразилец на позицията десен външен халф, независимо че това на този етап не е приоритет пред Илиан Илиев. Въпреки това, той вероятно има вече план Б, за да вдигне конкуренцията на този фланг. Още повече, че ако се стигне до евентуален трансфер на Мазир Сула, за позицията зад нападателя специалистът вероятно ще ротира точно Алекс Фернандес с Васил Панайотов.