Управляващите нямат план как да намаляват бюджетния дефицит, но имат план как да теглят нови дългове, като по този начин поставят началото на дългова спирала. Това посочи депутатът Мартин Димитров от „Демократична България“ в кулоарите на парламента преди днешното заседание на временната комисия по бюджет и финанси.

„Виждаме един огромен проблем в направените предложения - това е вземането на 3,8 млрд. евро дълг. Няма план за оптимизиране на разходите, няма план за овладяване на дефицита, има едно вайкане и въртене в кръг“, коментира той.

Според него действията на „Прогресивна България“ за вземане на нови заеми не се различават от действията на ГЕРБ.

„Нямат план за намаляване на дефицита под 3 процента през тази година и под 2,5 процента догодина, както поискахме, но имат план как да вземат дълг след дълг. Сега вземат 3,8 млрд. евро, утре ще вземат следващите дългове, тъй като това не е краят, това е началото на дълговата спирала, която тези хора започват“, каза той.

Димитров определи предложението за намаляване на партийните субсидии като опит да се „замаже тази картина и хората да не видят основното“.

Според него другата цел на предложението за субсидиите е да се удари опозицията, тъй като „Прогресивна България“ ще имат субсидия в размер на милиарди и за тях намалението не е проблем. „Проблемът ще бъде за по-малките опозиционни партии“, каза той.

Мартин Димитров посочи, че „Демократична България“ предлага да има таван на субсидията и би гласувала „за“ замразяване на депутатските заплати.

„Ние ще протестираме за всяка несправедливост, никога не сме съжалявали за това. Правим най-хубавите протести в България и се надяваме „Прогресивна България“ да ни накара да направим още по-красив протест в тяхна чест“, добави депутатът.

Управляващите нямат план как да намаляват бюджетния дефицит, но имат план как да теглят нови дългове, като по този начин поставят началото на дългова спирала. Това посочи депутатът Мартин Димитров от „Демократична България“ в кулоарите на парламента преди днешното заседание на временната комисия по бюджет и финанси.

„Виждаме един огромен проблем в направените предложения - това е вземането на 3,8 млрд. евро дълг. Няма план за оптимизиране на разходите, няма план за овладяване на дефицита, има едно вайкане и въртене в кръг“, коментира той.

Според него действията на „Прогресивна България“ за вземане на нови заеми не се различават от действията на ГЕРБ.

„Нямат план за намаляване на дефицита под 3 процента през тази година и под 2,5 процента догодина, както поискахме, но имат план как да вземат дълг след дълг. Сега вземат 3,8 млрд. евро, утре ще вземат следващите дългове, тъй като това не е краят, това е началото на дълговата спирала, която тези хора започват“, каза той.

Димитров определи предложението за намаляване на партийните субсидии като опит да се „замаже тази картина и хората да не видят основното“.

Според него другата цел на предложението за субсидиите е да се удари опозицията, тъй като „Прогресивна България“ ще имат субсидия в размер на милиарди и за тях намалението не е проблем. „Проблемът ще бъде за по-малките опозиционни партии“, каза той.

Мартин Димитров посочи, че „Демократична България“ предлага да има таван на субсидията и би гласувала „за“ замразяване на депутатските заплати.

„Ние ще протестираме за всяка несправедливост, никога не сме съжалявали за това. Правим най-хубавите протести в България и се надяваме „Прогресивна България“ да ни накара да направим още по-красив протест в тяхна чест“, добави депутатът.