В двубой от 5-ия кръг на женската волейболна Демакс лига Марица спечели с 3-0 гейма гостуването си на Варна ДКС.
В зала “Младост” на морската столица пловдивчанки влязоха по шампионски в мача и бързо поведоха в резултата след 25-11.

Силно подмладеният тим на домакините започна много притеснен втората част и отстъпи тежко след 6-25.
Едва в третия гейм варненки загатнаха за потенциала си, като поведоха с 4-1 точки и дадоха сериозен отпор на по класния си съперник. Все пак гостите наложиха волята си след 25-17 и продължиха рекордната си победна серия у нас.

В останалите срещи от този кръг Славия – Марица 2022 3-0, Казанлък – Хектор 3-0, а в поредното издание на вечното дерби Левски надигра ЦСКА с 3-1 гейма.
Едноличен лидер в класирането с пълен актив от 15 т е Марица, следван от Левски и Казанлък с по 11.