Регионално съвещание се проведе по стопанисване на горите на територията на ДГС Елхово. Участие взеха представители на териториалните поделения, влизащи в обхвата на областите Сливен и Ямбол. Присъстваха и лесовъди и експерти от РДГ Сливен, както и от лесозащитната и семеконтролната станция.
Темите, които се дискутираха по време на събитието, се отнасяха до дейностите в горите, основните принципи и правила за провеждане на сечи, както и до санитарното състояние на горските територии. Участниците обсъдиха трудностите при маркиране на насажденията за сеч, пропуските и нарушенията, допускани в процеса на работа при изпълнение на горскостопанските планове.
Съвещанията на лесовъдите от горските институции се провеждат периодично в този формат, за да бъдат разглеждани от различни гледни точки актуалните проблеми в сектора, като тяхното решаване би допринесло за по-добри резултати в стопанисването на горите на територията на Югоизточното държавно предприятие.