На 26 и 27 юни оркестърът на Плевенска филхармония, под диригентството на маестро Йордан Камджалов представи в градовете Сандански и Добринище впечатляваща програма в рамките на продължаващото вече пет сезона национално турне „Музикална магия 3”, заедно с двамата виртуозни солисти – акордеонистката Вероника Тодорова и кларинетиста Атанас Маринов, наричан „българският Паганини на кларинета“.

Камджалов: „Музикална магия“ няма край, защото всичко велико е безкрайно!

Публиката в Дом на Културата в Сандански и в Народно читалище „Димитър Благоев“ в Добринище имаше възможността да чуе прекрасните изпълнения на произведения от Щраус, Брамс, Бизе, Римски-Корсаков, Монти, Сен-Санс, Паганини, Лист и други бележити композотори.

Камджалов: „Музикална магия“ няма край, защото всичко велико е безкрайно!

Репертоарът на най-продължителното турне с класическа музика в българската музикална история включва шедьоври от класиката, романтизма и съвременната музика, както и обичани български фолклорни мелодии в обработка за солисти и оркестров съпровод. Част от аранжиментите са направени специално за проекта и прозвучаха за първи път пред публиката в тези градове.

Камджалов: „Музикална магия“ няма край, защото всичко велико е безкрайно!

Веднага след финала на концерта в Добринище тази събота, докато приемаше поздравленията на публиката и на част от официалните гости на събитието, маестро Камджалов каза за Дарик радио:

„Такъв финал на поредния – пети сезон на „Музикална магия“ не сме си и пожелавали. В залата бяха и четирима кметове и имаше единство на много нива – социално, музикално и чисто човечно.

Камджалов: „Музикална магия“ няма край, защото всичко велико е безкрайно!

Тук в Добринище се събра една космополитност, която прозвуча чрез универсалния език на музиката в изключително вдъхновяващ концерт и нямам търпение „Музикална магия“ да продължи и през следващия сезон.

Това е едно чудо, което в много точки в България е очаквано да се завърне пак, а също толкова много точки в България го очакват като премиерно изпълнение. Идваме при всички. Очаквайте ни!

„Музикална магия“ няма край, защото всичко велико е безкрайно“.

Камджалов: „Музикална магия“ няма край, защото всичко велико е безкрайно!

„В Добринище бяхме за първи път и станахме свидетели на изключителна отдаденост. Хората ставаха няколко пъти на крака, аплодираха, плакаха и се раздаваха. Музикантите на Плевенска филхармония също се раздаваха, нашите солисти – Вероника Тодорова – акордеон и Атанас Маринов – кларинет, бяха на върха.

Камджалов: „Музикална магия“ няма край, защото всичко велико е безкрайно!
Скъпи колеги! Толкова много ви благодаря – страхотни сте!“, добави Йордан Камджалов.

На сцената, той прие и официалните поздравления на кметовете на Банско - Стойчо Баненски и на Добринище - Иван Сакарев.

Камджалов: „Музикална магия“ няма край, защото всичко велико е безкрайно!