Готова е една от експертизите за катастрофата в София, при която кола се вряза в автобус от градския транспорт. При инцидента загина 61-годишен лекар от Сирия, а шестима бяха ранени.
Експертизата показва, че и автобусът, и автомобилът са били изправни преди удара. Това научи bTV от свои източници, като от Софийската градска прокуратура потвърдиха информацията.
Все още не е ясна скоростта, с която се е движил автомобилът. Очаква се мярката за неотклонение да е днес следобед.
Иначе все още в тежко състояние с опасност за живота остават водачът на автобуса и една от пътничките в автомобила. Останалите настанени във Военно медицинска академия и „Пирогов“ са с множество счупвания.
Припомняме, че инцидентът е от късните часове на 15 август на столичния булевард „Константин Величков“. Сигнал за него е подаден в 02:00 ч., а пробите на водача на колата са отрицателни.
След инцидента 21-годишният шофьор, който е от ромския квартал „Факултета“, е в болница заради счупени ребра и ръка. Повдигнато му е обвинение за причиняване на смърт по непредпазливост.
Още по темата
- „Убих деца!” Това казал на жена си шофьорът на тира, минути след зверската катастрофа на „Тракия”
- Шофьорът на тира от катастрофата с 3 жертви на „Тракия” наруши мълчанието си
- Оставиха за постоянно в ареста мъжът, избутал и убил друг от Лъвов мост
- Обвиниха шофьора на камиона от катастрофата с три жертви на Тракия