През последните седмици екипите на Инспектората към Община Враца засилиха проверките за спазване на обществения ред и чистотата в града.
Съставени са над 40 акта за нерегламентирано изхвърляне на строителни и едрогабаритни отпадъци.
Над 10 акта са съставени на собственици, които не почистват след домашните си любимци.
Санкционирани са и хора, разлепващи рекламни материали на забранени места.
Значителна част от нарушенията са установени чрез системата за видеонаблюдение, която подпомага ежедневния контрол.
Още по темата
- 50 акта за нарушения при засилен контрол от Инспектората във Враца
- Избирателната активност на частичните избори за кмет в столичния район „Средец” към 16:00 часа е 7,57%
- Демерджиев: Набелязали сме мерки за установяване на водачи, които системно нарушават правилата за движение
- Прокуратурата установи нарушения по казуса „Бутамята“