Разследваният за инцидента с трамвай №22 Даниел Терзиев ще остане за постоянно в ареста, реши Апелативният съд в София. 22-годишният мъж на 2 септември с действията си предизвика дерайлиране на превозното средство, което се заби в подлез при Румънското посолство.
При инцидента нямаше пострадали хора, нанесени бяха обаче сериозни материални щети. Според магистратите има опасности да се укрие и да извърши други престъпления.
Те уточниха, че опасността от укриване произтича от действията на обвиняемия след деянието – опитал се е да се укрие след инцидента. Решението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване.
Предвиденото наказание по закона е от 5 до 15 години лишаване от свобода.
22-годишният мъж е осъждан за кражба. Той е извършил деянието в изпитателния срок на предходно осъждане от април месец тази година.
Още по темата
- Убийството на „Лъвов мост“: Прокуратурата обвини мъж в умишлено избутване на друг през парапета
- Двамата младежи, ударени от волтова дъга на вагон в Стара Загора, опитали да си направят селфи
- „За 10 евро го биха и изхвърлиха“: Свидетели на убийството на Лъвов мост (ВИДЕО)
- Тежка катастрофа на АМ „Струма“: ТИР разполови товарен автомобил (СНИМКИ)