Старши-треньорът на ФК Спартак Варна Росен Кирилов определи групата за двубоя срещу Ботев Пловдив от четвъртфиналите в турнира за купата на България. Двубоят срещу седмия в класирането на Ефбет лига на ст. Христо Ботев в Пловдив е във вторник, 27-и февруари от 17.30 ч. "Соколите" преодоляха три съперника, за да достигнат до тази фаза на надпреварата, припомнят от клуба. В предварителния кръг те се наложиха над друг тим от варненска област Фратрия, а след това отстраниха два елитни отбора - Крумовград като домакини и Локомотив Сф след изпълнение на дузпи като гости. Ботев стигна до четвъртфинал след успехи като гост над Струмска слава и Етър.

В последния си двубой Спартак и Ботев завършиха 1:1 през пролетта на миналата година в Ефбет лига на базата на пловдивчани в Коматево.

Победителите в този етап от турнира за купата на България се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.

групата: 23 Георги Георгиев, 89 Никола Виденов, 6 Александър Цветков, 3 Преслав Петров, 4 Радослав Терзиев, 2 Велислав Боев, 9 Мехмед Сабри, 10 Румен Руменов, 13 Георги Мариянов, 45 Даниел Начев, 8 Цветослав Петров, 78 Велислав Минков, 18 Хидает Хюсеин, 11 Виктор Митев, 14 Ивей Ромееш, 7 Георги Бабалиев, 31 Дмитро Семенив, 22 Александър Янчев, 29 Ахмед Ахмедов, 19 Джейми Емпие