Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на Мастърс турнира в Индиън Уелс. Гришо спечели със 7:5, 6:2 срещу 27-годишния французин Александър Мюлер за час и половина. В третия кръг Димитров ще се изправи срещу 35-годишния французин Адриан Манарино, съобщи dsport.

Григор Димитров започна мача с няколко бързи точки и сервис гейм на нула. Мюлер обаче изравни резултата, а впоследствие стигна до два поредни брейкпойнта след двойна грешка на българина, последвана от бекхенд уинър по правата от страна на френския тенисист. Мюлер постигна целта си благодарение на неточен бекхенд от страна на Димитров и проби за 2:1.

Французинът продължи да владее инициативата и затвърди брейка с убедително спечелен сервис гейм, завършил с ретур в аут на Димитров.

Григор Димитров стигна до своя шанс да върне пробива в осмия гейм. Форхенд в аут на Мюлер предостави на Гришо точка за пробив, която бе реализирана след топка в мрежата от страна на французина.

Силните минути за Димитров продължиха и той стигна до пълен обрат, спечелвайки подаването си за 5:4.

Българският тенисист поведе с 6:5, а след това стигна до два поредни сетбола, станали факт след воле в аут на французина. Първата от двете възможности бе пропусната, но след това Димитров пласира зрелищен форхенд уинър по диагонала, който му донесе решаващ пробив за 7:5.

Вторият сет започна с ранен пробив на Григор Димитров, който поведе с 2:0, а след това затвърди преднината си за 3:0. Мюлер успя да намали своя пасив за 1:3, но след това последва сервис гейм на 0 за Димитров, който отново увеличи преднината си на три гейма – 4:1.

В шестия гейм на втория сет Димитров получи нови възможности за пробив. Мюлер направи непредизвикана грешка, изкарвайки бекхенда в аут. Французинът все пак успя да отрази този брейкпойнт. При предимство за Мюлер, последва двойна грешка на френския тенисист, а след аут от форхенд, Димитров получи втори брейкпойнт в гейма, който отново бе отразен от неговия опонент. След едно много добро разиграване, Димитров размина Мюлер на мрежата и по този начин Гришо стигна до трети брейкпойнт в гейма. Французинът направи ас и изравни резултата, след което успя да спечели подаването си и да намали резултата – 2:4.

В седмия гейм Гришо се забърка в неприятности и Мюлер стигна до възможност да върне пробива, но след много хубав сервис българинът успя да изравни резултата, а след още два перфектни сервиса Димитров задържа преднината си от пробив във втория сет – 5:2.

Григор стигна до мачбол при 40:30 на сервис на Мюлер. Българинът бе много стабилен от дъното на корта, а Мюлер изпрати топката в мрежата и така Димитров стигна до победата с 6:2 във втория сет и се класира за третия кръг на Индиън Уелс.

Следващият съперник на Димитров ще бъде друг французин – 35-годишният ветеран Адриан Манарино.