Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира на твърда настилка от сериите ATP в Марсилия, предаде dsport. Първата ракета на България се наложи с 6:3, 7:6(3) над французина Артур Риндеркнеш в мач от ¼-финалите на турнира в двубой, продължил час и 27 минути.

След като премина през Себастиан Корда и Артур Риндеркнеш, Григор Димитров ще се изправи срещу световния №18 Карен Хачанов в спор за място на финала в Марсилия, докато другият финалист ще бъде един измежду Хуберт Хуркач и представителя на домакините Юго Умбер.

Григор Димитров започна да играе страхотен тенис още със самото начало на срещата, като по безапелационен начин спечели първите си две подавания, като допусна само една точка на Риндеркнеш при успешен първи сервис. Първата ракета на България постигна пробив в четвъртия гейм, след което го затвърди с гейм на нула. До края на първия сет двата тенисисти спечелиха своите подавания, а Гришо затвори сета при 6:3 гейма в своя полза.

Артур Риндеркнеш започна с летящ старт втория сет, след като спечели първото си подаване на нула, но Димитров направи същото на свой ред. Двамата тенисисти размениха по един сервис гейм, след което Григор пропиля два брейк бола в петия гейм, който бе спечелен от французина. Хасковлията взе следващото си подаване на нула. Размяната на сервис геймове продължи, като двата тенисисти печелеха с лекота своите подавания. Риндеркнеш поведе със 6:5 гейма, но Димитров вкара втория сет в тайбрек след гейм на нула.

Тайбрекът във втория сет започна с мини пробив за Григор Димитров, след което двамата тенисисти спечелиха своите подавания. Хасковлията направи нов мини пробив, за да поведе с 6:2, с което си осигури 4 мачбола. Гришо затвори мача след 7:3 в тайбрека и така се класира за полуфиналите в Марсилия.

Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok

Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в SoundcloudSpotifyApple Podcasts и Google Podcasts