Още 1 милион лева ще бъдат отпуснати от служебното правителство за медицинския хеликоптер. Това обяви премиерът Димитър Главчев. Част от тези средства ще са за планинско оборудване и кувьоз за новородени, поясни още служебният министър-председател.

Главчев посети авиобазата на ГД „Гранична полиция“ на летище София във връзка с възможностите на системата за спешна медицинска помощ по въздуха. Премиерът поясни, че тези пари ще са и за планинско оборудване, за кувьоз за новородени, за апаратура, осигуряваща непрекъснато подаване на кислород от хеликоптера до стационарната линейка, която ще превозва пострадалите.
Припомняме, че само преди дни беше осъществено и първото транспортиране на пациент от лечебно заведение в Шумен до болница в София.
Подробностите събра Мариана Корчакова
Още по темата
- Повторение на тежката катастрофа на „Тракия”: Камион навлезе в насрещното на „Струма”, има пострадал (ВИДЕО)
- Транспортират с медицински хеликоптер тежко пострадалата жена от АМ „Тракия”
- Обмислят преместването с медицински хеликоптер на тежко пострадалата от АМ „Тракия”
- Минута мълчание в парламента за жертвите на катастрофата край Ямбол