Представители на ГЕРБ-СДС пристигнаха на „Дондуков“ 2 за консултации с президента Илияна Йотова в рамките на процедурата по назначаване на служебен министър-председател. За срещата с президента дойдоха председателят на 51-вото Народно събрание Рая Назарян, както и заместник-председателите на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Деница Сачева и Костадин Ангелов.

Миналата седмица Йотова се срещна с всички потенциални служебни премиери, заемащи длъжностите, посочени в Конституцията. Петима от тях изразиха готовност да поемат поста - подуправителят на Българската народна банка (БНБ) Андрей Гюров, заместник-омбудсманът Мария Филипова, председателят на Сметната палата Димитър Главчев, както и заместник-председателите на Сметната палата Маргарита Николова и Силвия Къдрева.
Още по темата
- Биков, ГЕРБ: С този бюджет прогресът на България ще е сходен с този по времето на Виденов
- Крум Зарков: Политиката на ЕС трябва да бъде много по-лява!
- Крум Зарков: Тази Еврокомисия е слаба! Не ме прави по-малко европеец, като го казвам!
- Крум Зарков: Разговорът за санкциите срещу руския патриарх е политически!