Спокойно е преминала нощта за пострадалите мигранти, настанени в УМБАЛСМ “Н. И. Пирогов”, съобщават от БГНЕС.
Само един от мъжете продължава да е под интензивно 24-часово наблюдение и лечение. Другият вече е преместен в токсикологията на "Пирогов", съобщиха от лечебното заведение.
Сарафов: Загиналите в камиона ковчег са умирали бавно и мъчително (снимки на камиона)
Така общо 5 мъже и едно непълнолетно момче са настанени в токсикологията. Дежурният лекар съобщава за подобрение в общото състояние на пациентите. Изключение прави само пациентът в реанимация.
Припомняме, че 18 мигранти от Афганистан загинаха, натъпкани в камион край софийското село Локорско. 34 от тях са оцелели, настанени са в няколко столични болници. Мигрантите са влезли през границата ни с Турция, били са няколко дни в района на Ямбол, след това са били натоварени в камион, в тайници под дървен материал. По случая са задържани 7 души.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Талибани пристигат в Брюксел за разговори за връщането на афганистански мигранти
- Под въздействието на алкохол: Мъж подкара камион на Община Несебър, блъсна се в ограда и кола на паркинг в Слънчев бряг
- Водачът, превозвал мигрантите край Бургас, е с две висши образования
- Заловените край Бургас мигранти пребивавали 10 дни в гората