Двама младежи загинаха след жестока катастрофа вчера на пътя във врачанско.

Жертвите са 17-годишен младеж от Мездра и 16-годишно момиче от село Згориград, чиито скутер е ударен от автомобил.

 Инцидентът е станал на завой, където лек автомобил BMW, с водач на  19 г. от Мездра, навлиза в насрещното платно и се удря челно в скутер, на който пътували двамата младежи. 

В следствие на удара момчето, което управлявало скутера, е загинало на място, а приятелката му е била изхвърлена на дърво на около четири метра височина

.Свидетели на трагедията незабавно подали сигнал на телефон 112. На място са изпратени екипи на полицията, пожарната и Спешна помощ. При пристигането си медиците са открили момичето в критично състояние, но намесата им не помогнала и девойката е починала.

За да я свалят, е била необходима намерата на Пожарен екип, който свалил тялото от дървото.  Шофьорът на автомобила не е  пострадал. Предстои да бъдат извършени тестове за употреба на алкохол и наркотични вещества.

Разследването по случая продължава.

Трагедията  направи съпричастни множество врачани и хора от Мездра. Младежите, които загинаха са част от Фен клуба на  „Ботев Враца Завинаги“ . Те ще направят  паметен траурен кът пред стадион "Хр.Ботев" днес, за да може  хората да изразят почитта си към трагично отнетия  живот на младежите и семействата им.

Фен клубът и неговият член  Мирослав Ангелов  споделиха, че трагедията е голяма, те били  заедно с младите хора на много футболни срещи, с тях се познават отдавна. "Те са част от нашето семейство и ще бъдат с нас на всеки стадион. модерно е да сте можещи, но нека тази война спре!, коментираха  още от ФК на "Ботев Враца".

В Община Мездра обявиха 3 траурни дни, за да изразят скръбта си за загубата на младите хора и забраниха всички обществени мероприятия през периода.