Двубоят от 2-ри кръг в НБЛ между Спартак Плевен и Миньор 2015, който се игра в плевенската спортна зала "Балканстрой" тази неделя, беше прекъснат малко преди началото на второто полувреме при резултат 43:34 в полза на отбора на Любо Минчев. Причината беше проблем с електрозахранването в зала „Балканстрой“.

Около 40 минути, играчите и треньорските щабове на двата отбора, както и феновете прекараха в тъмнина в спортното съоръжение. След това бе взето решение мачът да се доиграе на 16-ти октомври от 19:00 ч.

От плевенския клуб разясниха, че проблемът с електричеството в „Балканстрой“ е свързан с авария в района на спортното съоръжение, а не в самата зала.

Домакините от Спартак обявиха вход свободен за доиграването на срещата днес - 16-ти октомври.