Полицията в Япония издирва дива маймуна, нападнала 10 деца в рамките на две седмици, съобщава „Гардиън“.
Нападенията са започнали на 8 юли в района Огори в префектура Ямагучи в югозападната част на страната. При най-сериозния инцидент тя одраскала бебе, след като нахлула в дома на семейството.
Човешките бебета се смеят като човекоподобни маймуни
"Чистех с прахосмукачка, когато чух, че детето ми плаче, затова се обърнах и видях, че маймуната го беше хванала за краката, докато си играеше на пода. Изглеждаше така, сякаш се опитваше да го измъкне навън", разказва майката на бебето пред местни медии.
Миналия уикенд маймуната отворила вратата на апартамент на първия етаж и одраскала крака на четиригодишно момиченце, оставяйки го с леки наранявания, след което нападнала други деца наблизо, според информационната агенция Kyodo.
Избягали от германски зоопарк маймуни се наслаждаваха кратко на свободата
Маймуната, за която се твърди, че е висока 40-50 см, нахлула и в класна стая на местна детска градина и одраскала четиригодишно момиченце.
Съобщава се, че местната полиция е в повишена готовност, поставила е капани за животното и е предупредила хората да не оставят прозорците си отворени. Местното кметство е разпространило листовки, в които предупреждава жителите да бъдат нащрек, но към днешна дата животното все още е на свобода.
Маймуни тероризират туристически град в Индия във времето на пандемия
Обществената телевизия NHK съобщи, че от май насам в района са забелязани около 40 маймуни.
Те не са единствените диви животни, които са принудили хората в Япония да бъдат по-бдителни. През последните години в цялата страна бяха забелязани множество мечки и нападения, както и по-малък брой диви свине, включително инцидент от миналата година, при който две от животните раниха половин дузина хора в парк в Хирошима, преди да бъдат застреляни.
Горилите могат да различават човешките гласове
Поредицата от наблюдения и нападения на мечки се обяснява с недостига на жълъди в естествената среда на животните, което ги принуждава да навлизат в населените места в търсене на храна.
В обезлюдените селски райони деградацията на изоставените земеделски земи, които някога са представлявали естествена граница между местообитанието на мечките и населените места, също е фактор.
Бебе от критично застрашен вид гибон се роди в зоопарк в Полша
Само на най-северния главен остров Хокайдо броят на наблюденията на мечки е нараснал до 2197 през миналата година, което е с 381 повече от предходната, а през 2020 г. черна мечка е прекарала повече от 12 часа в търговски център в префектура Ишикава, преди да бъде застреляна от местен ловец.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Сутрешните новини от Пловдив, Пазарджик и Смолян на 19.09.2024 г.
- Юлияна Антонова-Мурата представя в Пловдив четвъртата си книга „Хай хай, Япония“
- Юлияна Антонова-Мурата: Хората в Япония мислят за себе си, а не критикуват другите
- Тайфунът „Шаншан“ взе три жертви в Япония, югозападната част на страната е в хаос (ВИДЕО)