Жители и гости на село Вировско участваха в кулинарния празник “ С гозбите на баба…и още нещо”, организиран от местното читалище.
Близо 50- те кулинарни майстори бяха оценявани от жури в състав: Маргарита Григорова - ПГТР, Яна Кременска и Радосвета Крумова.
Призьор в конкурса бе Евгения Вачева от село Вировско, която получи отличие за най-вкусен лучник.
Специална награда взе Шавика Шоплак, с палестинското ястие “малуба”. Най-възрастният участник в празника бе 89-годишната Руска Маринова.
В кулинарното съревнование сили премериха читалищата от селата Вировско, Върцица, Тишевица, Горно Пещене и Типченица.
Още по темата
- Лионел Меси празнува 39-ия си рожден ден
- Продължава косенето на зелените площи във Враца
- Община Враца чрез „Общностен център за деца и семейства“ стартира прием за участие в услугата „Лятно училище“
- Повече от 60 производители, занаятчии и търговци от всички краища на България ще посрещнат посетителите на Националния фолклорен събор „Леденика“