Общо 1098 служители на МВР са навършили пенсионна възраст към 30 април тази година, съобщи министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев в писмен отговор на въпрос от Мартин Димитров, народен представител от ПГ на „Да, България“.
„288 служители са навършили пенсионна възраст преди по-малко от година, 244 преди по-малко от 2 години, 199 – преди по-малко от 3 години, 124 – преди по-малко от 4 години, и 243 – преди повече от 5 години“, допълни той.

По думите му ще бъде направен анализ на данните за служителите, упражнили правото си на пенсия. Целта е да бъде оптимизиране на работата на структурите, максимално уплътняване на капацитета на работещите. Няма обаче да се предприемат действия по механични съкращения, ако това ще затрудни работата на съответната структура. Тенденцията ще бъде на местата на упражнилите право на пенсия да бъдат назначавани млади кадри, където има такава необходимост.
Демерджиев уточни, че там, където съкращаването на щатните бройки, няма да затрудни дейността на съответната структура, ще се пристъпи към това действие, пише bTV.
Още по темата
- Демерджиев: Бежански център в Средец няма да има
- Демерджиев: Набелязали сме мерки за установяване на водачи, които системно нарушават правилата за движение
- Гунев: Кандев може да не е кандидат за вицепрезидент, а директно кандидат за президент!
- Натиск към Кандев? Кандидат за президент ли ще е той? Анализ на Филип Гунев