Първенецът в Супер Волей "Дея Спорт" победи варненския отбор "Черно море" в третия решителен четвъртфинален плейоф с 3:0 гейма.

Волейболистите на треньора Франческо Кадеду играха с хъс и закономерно триумфираха пред около 500 зрители в зала "Младост".

Явното превъзходство на бургаския отбор показва и числовото изражение в отделните геймове - 25:11, 25:19, 25:17 за 75 минути игра. Най-много точки – 15, отбеляза Валентин Братоев. Последва го Тодор Димитров с 12 точки и 11 Теодор Тодоров. Капитанът Георги Братоев беше определен за MVP в срещата.

"Дея Спорт" ще се изправи срещу тима на ЦСКА в полуфиналните плейофи, в които се играе до 3 победи от 5 мача. Първите две игри ще се проведат на 3 и 6 април в зала „Младост“.

"Нефтохимик 2010" също е на полуфинал. Съперникът ще бъде определен тази вечер в третия четвъртфинален плейоф в София между "Левски" и "Пирин"- Разлог.