Черно море записа победа в първата си контрола от зимната подготовка. „Моряците“ на Илиан Илиев надиграха лидера на Румъния – Фарул Констанца с 1:0 на базата на тима в Олидиу, Констанца. Единствения гол в мача реализира Исмаил Иса, съобщава официалният сайт на клуба.

В шестата минута домакините създадоха първата опасност в мача. В 6-ата минута след изстрел от наказателното поле топката срещна гредата. В 10-ата минута вратарят на Фарул сгреши и подари топката на Беншаа, който стреля от близо но стражът се реваншира и спаси. Малко след това Исмаил Иса получи топката в пенала и бе съборен от бранител, но въпреки претенциите на целия отбор на Черно море, съдията не отсъди дузпа.

В 33-ата минута Исмаил Иса получи топката в половината на домакините, напредна и пусна пас между двамата централни бранители към Беншаа, който стигна топката преди вратаря, но стреля в тялото му.

В 38-ата минута Черно море поведе в резултата. След страхотна атака отляво, Александър Василев намери Николай Златев, той елегантно с пета продължи към бека на варненци, който центрира по земя в наказателното поле, където Исмаил Иса вкара за 1:0.

Илиан Илиев прави 5 смени на почивката. На местата на Иван Дюлгеров, Александър Василев, Виктор Попов, Живко Атанасов и Закария Беншаа влязоха Георги Георгиев, Цветомир Панов, Мартин Дичев, Росен Стефанов и Мишаел Алвеш.

В 56-ата минута Черно море пропусна да вкара втори гол. Цветомир Панов отне топката в половината на Фарул и намери Мазир Сула в наказателното поле, който фронтално срещу вратата стреля покрай страничната греда.

В 64-ата минута Лъчезар Йорданов и Матеус Ферейра влязоха на местата на Мазир Сула и Исмаил Иса.

Последваха силни минути за домакините, който пресираха „моряците“ в спобствената си им половина, но не успяха да застрашат вратата на Георги Георгиев. В 73-ата минута Калин Георгиев и Марин Петков влязоха на местата на Алекс Фернандес и Николай Златев. В 80-ата Наско Янков замени Петар Боснчич, а Берк Бейхан влезе на мястото на Васил Панайотов.

В 87-ата минута страхотна атака отдясно на Мишаел Алвеш, който проби по целия фланг и центрира в наказателното поле, където Матеус Ферейра стреля с левия крак, но прати топката високо над вратата.

Съставите:

Черно море: Иван Дюлгеров, Петар Босанчич, Живко Атанасов, Виктор Попов, Александър Василев, Мазир Сула, Васил Панайотов, Алекс Фернандес, Закария Беншаа, Николай Златев, Исмаил Иса.

Резерви: Георги Георгиев, Берк Бейхан, Калин Георгиев, Лъчезар Йорданов, Мартин Дичев, Марин Петков, Матеус Ферейра, Мишаел Алвеш, Наско Янков, Росен Стефанов, Цветомир Панов.

Фарул Констанца: Marian Aioani, Dan Sibru, Lonut Larie, Andrei Artean, David Kiki, Tudor Baluta, Dragos Nedelcu, Constantin Grameni, Denis Alibec, Alexi Pitu, Louis Munteanu