Черно море завърши 0:0 с ЦСКА 1948 II във втората си контрола от зимната подготовка. „Моряците“ на Илиан Илиев бяха по-добрият отбор на тежкия терен в Обзор, като създадоха добри положения за гол, но не успяха да ги реализират. В двубоя наставникът на варненци използва 25 футболисти, между които и юноши от школата на клуба.

Следващата проверка на Черно море е срещу Черноморец Балчик. Спарингът ще е на 19 януари от 14 часа на стадион „Младост“ във Варна.

В 7-ата минута Мартин Дичев и Ники Златев разиграха по левия фланг, като бранителят успя да центрира опасно в наказателното поле, където Исмаил Иса опита да играе с глава, но топката бе избита в корнер. При центрирането от ъглов отново Иса скочи над всички, но кълбото му дойде високо и не успя да отправи удар.

В 30-ата минута Ангел Ангелов и Лъчезар Йорданов отстъпиха местата си на Димитър Петро и Калин Георгиев.

В 31-вата минута Алекс Фернандес центрира отдясно към наказателното поле, където Ники Златев стреля, но слабо, за да затрудни вратаря на ЦСКА 1948. В 38-ата минута Виктор Попов центрира в наказателното поле, където Димитър Петров плонжира с глава, но стреля в аут. В 40-ата минута Исмаил Иса отстъпва мястото си на Закария Беншаа.

В 41-вата минута Алекс Фернандес центрира към пенала, където футболист на столичани в опит да изчисти топката с глава, стреля в напречната греда. В 45-ата минута Алекс Фернандес получи топката в пенала, обърна се и стреля към вратата, но стражът на ЦСКА 1948 изби. Топката попадна в Николай Златев, но играчът на „моряците“ бе в засада.

Край на първото полувреме.

Начало на второто полувреме.

На почивката Илиан Илиев направи 8 смени, като в игра останаха Калин Георгиев, Димитър Петров и Закария Беншаа. Останалите са Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Наско Янков, Цветомир Панов, Александър Василев, Стефан Велев, Мазир Сула и Мишаел Алвеш.

Още в 46-ата минута Закария Беншаа можеше да реализира, но от добра позиция, не успя да намери добре топката.

В 56-ата минута Закария Беншаа открадна топката от бранител, напредна и бе съборен пред наказателното поле, а Александър Василев изпълни пряк-свободния удар, но стреля право в ръцете на вратаря.

Берк Бейхан и Матеус Машадо сменят Калин Георгиев и Димитър Петров в 60-ата минута на двубоя.В 63-ата Закария засече центриране на Сула, но вратарят улови. В 79-ата Марин Петков замени Закария Беншаа.

В 85-ата Мазир Сула центрира от фаул, вдясно от вратаря на ЦСКА 1948, Марин петков стреля с глава, но покрай страничната греда.

Край на мача.

Стартов състав: Георги Георгиев, Росен Стефанов, Петар Босанчич, Мартин Дичев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Лъчезар Йорданов, Ангел Ангелов, Николай Златев, Алекс Фернандес, Исмаил Иса

Резерви: Иван Дюлгеров, Галин Григоров, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Димитър Петров, Наско Янков, Александър Василев, Стефан Велев, Мишаел Алвеш, Мазир Сула, Берк Бейхан, Калин Георгиев, Марин Петков, Закария Беншаа, Матеус Ферейра.