Още една област обяви грипна епидемия - това е Бургас. Мерките влизат в сила от четвъртък – 22 януари, и ще са в сила до 30 януари.
Нивото на заболеваемост в областта е сред най-високите в страната, показват последните данни на здравните власти. Учениците ще преминат към дистанционно обучение, затяга се и контролът в здравните заведения.
Противоепидемични мерки са в сила за една седмица от вчера и в Добрич, пише bTV.
Област Варна първа обяви в грипна епидемия, която е до днес. Въпреки че в областта последните данни отчитат малък спад на болните, броят им остава сред най-високите в страната, затова там ще бъде предложено мерките да се удължат с още една седмица – до 26 януари.
С висока заболеваемост е област Габрово – 272 случая на 10 000 души, като при децата до 4 години, едно от пет е с грип. Сред областите с най-много болни е и Ямбол.
С най-ниска заболеваемост по данни на здравните власти остават София и Разград.
Още по темата
- Освободени са всички задържани при акцията в район „Приморски”
- Демерджиев: Разследването по казуса „Баба Алино“ продължава да разкрива нови данни за корупционни практики и участие на общински служители
- Ранената в катастрофата с 3 жертви край Ямбол е в тежко състояние, прогнозата е неясна
- 25 арестувани при акцията във Варна, петима от тях - общински служители