Близо три часа депутатите спорят по правилника за работата си.
Част от промените предвиждат ръководителите на спецслужбите да бъдат изслушвани ежемесечно на председателски съвет в парламента. Решенията на постоянните комисии ще се приемат с мнозинство от присъстващите, но само ако за тях са гласували не по-малко от 1/3 от членовете.
Пленарното заседание започна със спор по дневния ред
Председателството на Комисията по конституционни въпроси ще е на паритетен принцип, както е и при Комисията за контрол над спецслужбите.
В началото на пленарното заседание депутатите се скараха и за седмичната си програма. Поводът беше включването на точка за промени в Изборния кодекс, чрез които да се върне „хартиената бюлетина“.
„Ако в петък тази точка не отговаря, значи няма да бъде гледана. Само че това тя да бъде там, не може вие да предрешите дали ще отговаря. Ще чуете какво машинно гласуване искахме, но не можа да мине, ще чуете за какви машини ставаше въпрос, а не за машините на коалицията „Мадуро“, заяви Йордан Цонев от ДПС в кулоарите на Народното събрание.
От „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“ се обявиха против това, тъй като предложенията не са минали през комисии. В крайна сметка обаче, с гласовете на ГЕРБ, ДПС и БСП законопроектът ще бъде обсъден в петък.
Костадинов: Догодина РСМ ще нарече Кирил и Методий македонски просветители
От БСП настояха да отпаднат точките за отпускането на военна помощ за Украйна и за придобиването на вторите 8 изтребителя Ф-16, но предложението им не беше прието.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Кой пред кого се навежда: Съставянето на кабинет изглежда все по-невъзможно (ОБЗОР)
- Кои политически формации искат касиране на изборите?
- Борисов: Няма да работя с ДПС-тата, но няма и да наруша Конституцията (ВИДЕО)
- Ще подкрепят ли партиите в парламента предложението на ПП-ДБ за “санитарен кордон” около Пеевски? (ОБЗОР)