Д-р Светлозар Ботев, дентален лекар с благородно сърце, реши да предложи безвъзмездно лечение на обезобразеното момиче. Като собственик на дентална клиника във Варна, той е готов да поеме денталната грижа за пострадалото момиче от Стара Загора.
"Ако някой има връзка с това момиче или организации, които са я поели, моля да съобщи, че съм готов да поема лечението ѝ, ако има зъбни проблеми!", каза д-р Ботев.
Пластичен хирург предложи безплатно лечение на обезобразеното момиче. За това писа самият той в социалните мрежи, предлагайки професионалната си и чисто човешка помощ.
"Пластичен хирург съм с над 30 години практика. Предлагам лечение на момичето (за моя сметка) в Бургас, болница "Лайф Хоспитал", написа доктор Любомир Калудов.
"Пишете в сайта на болницата или се свържете на тел. 056 87 50 50", пише лекарят, оставяйки координати за връзка.
Припомняме, че 18-годишно момиче от Стара Загора бе обезобразено с макетно ножче. Нарязани са ръцете, краката и гърдите ѝ, носът ѝ е счупен, а освен това, цялата ѝ коса е подстригана с машинка. Младата жена е спасена, но са ѝ направени 400 шева.
Последва вълна от въпроси и негодувание, след като на втора съдебна инстанция обвиняемият за нападението първоначално беше пуснат от ареста, защото случилото се било „лека телесна повреда”.
Соченият за извършител на бруталното деяние бе задържан в неделя.
"Убеден съм, че съдебният състав, единодушно подписал съдебния акт, е преценил доказателствата по делото и е взел това решение. Съдебният акт е законосъобразен. Той е в унисон с искането на представители на Окръжната прокуратура”, заяви председателят на съда Красимир Георгиев.
„При искане на най-тежката мярка ние сме длъжни да обсъдим доказателствата и те да подплатяват наличната квалификация, в която обвиняемият е длъжен да отговаря по наказателния текст. Съдебно-медицинските експертизи са много важни, тъй като нямаме познания, за да установим нараняванията. Трябваше да установим дали заявеното в заключението покрива някои от признаците, които законът е въвел в чл. 129. В случая съдебно-медицинската експертиза установява наранявания, които по отделно и съвкупно сочат навременно разстройство на здравето, но не и опасност за живота. Колкото и да звучи стряскащо и възмущаващо за общността, законодателят го квалифицира като лека телесна повреда. За да има средна телесна повреда, трябва да има поне временно разстройство на здравето, което да е опасно за живота. Това не го установихме”, уточни съдия Таня Гьонева Коева, която е докладчик по делото, цитирана от NOVA.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Д-р Красимир Шукерски от УМБАЛ „Свети Георги“: Как технологиите, социалните мрежи и физическата активност влияят върху здравето на мозъка
- Следобедните новини от Пловдив, Пазарджик и Смолян на 21.11.2024 г.
- Пореден случай на домашно насилие, прибраха жертвата в кризисен център
- Районна прокуратура – Монтана предаде на съд обвиняеми по дела за неизпълнение на съдебните заповеди за защита от домашното насилие