Село Трилистник отново се превърна в място, където ароматът на билките, българските традиции и доброто настроение вървяха ръка за ръка.
„Започнахме да представяме билките една по една на хората от селото. Оказа се, че дори ние самите не познавахме голяма част от тях. Така се роди идеята да направим малък празник. Миналата година се получи много хубаво, а тази година хората бяха три-четири пъти повече. Това много ни радва“, разказаха пред Дарик организаторките.
Освен че научиха повече за лечебните растения, посетителите имаха възможност да опитат домашни сладка, мед, ароматни чайове, питки и други кулинарни изкушения, приготвени с билки. Местни майстори представиха ръчно изработени сувенири и изделия с природни материали, а за най-малките бяха организирани творчески работилници с билкова тематика.
Организаторите не крият надеждата си празникът да се превърне в традиция. Защото, както сами казват, Трилистник има не само богата природа, но и хора, които с желание пазят живи българските обичаи и ги предават на следващите поколения.