Димитър Стоянов се обърна с думи на благодарност към досегашното ръководство в лицето на министъра в служебния кабинет Атанас Запрянов. "Надявам се съвместно с военното ръководство да продължим започнатото и в края на управленския мандат да отчетем успехи, свързани с окомплектоване на военните формирования с личен състав, нова техника и подходяща инфраструктура“, каза министър Стоянов.
Той очерта грижата за хората в отбраната, модернизацията на въоръжените сили и подобряване на инфраструктурата като основни задачи в работата си.
"Имаме подготвена управленска и законодателна програма, по която започваме работа без да се бавим. Ще предложим промени в Закона за отбраната и въоръжените сили, както и в Закона за резерва на въоръжените сили“, категоричен бе министър Димитър Стоянов.
В словото си Атанас Запрянов акцентира върху положените усилия по време на служебния кабинет за нарастване на военните способности, за справяне с некомплекта и за модернизацията на Българската армия. Той благодари на военното ръководство, на командванията на видовете въоръжени сили, на ръководителите на подчинени структури за съвместната работа и им пожела успех, предаде NOVA.
Още по темата
- Заркова: Срам и позор за прогресистите! Срам и позор и за нас!
- Стоянов, „Възраждане“: Украйна не трябва да бъде в Европейския съюз!
- Стоянов, „Възраждане“: Гърция смени дори името на Северна Македония! А ние сме твърде меки!
- Стоянов, „Възраждане“: Северна Македония се отдалечава от влизане в Европейския съюз!