Димитър Стоянов се обърна с думи на благодарност към досегашното ръководство в лицето на министъра в служебния кабинет Атанас Запрянов. "Надявам се съвместно с военното ръководство да продължим започнатото и в края на управленския мандат да отчетем успехи, свързани с окомплектоване на военните формирования с личен състав, нова техника и подходяща инфраструктура“, каза министър Стоянов.
Той очерта грижата за хората в отбраната, модернизацията на въоръжените сили и подобряване на инфраструктурата като основни задачи в работата си.
"Имаме подготвена управленска и законодателна програма, по която започваме работа без да се бавим. Ще предложим промени в Закона за отбраната и въоръжените сили, както и в Закона за резерва на въоръжените сили“, категоричен бе министър Димитър Стоянов.
В словото си Атанас Запрянов акцентира върху положените усилия по време на служебния кабинет за нарастване на военните способности, за справяне с некомплекта и за модернизацията на Българската армия. Той благодари на военното ръководство, на командванията на видовете въоръжени сили, на ръководителите на подчинени структури за съвместната работа и им пожела успех, предаде NOVA.
Още по темата
- Мавродиев ще проговори ли за Пеевски много скоро? Анализ на Димитър Стоянов
- Димитър Стоянов: Няма да има съкращения при военнослужещите
- Рангелова, „Възраждане“: Задържането на кмета на Кърджали Ерол Мюмюн по-скоро е PR акция!
- Рангелова, „Възраждане“: Как ЕК допусна да влезем в еврозоната, а иска да ни санкционира днес?