Англия отново ще играе за титлата на Европейското първенство, след като победи Нидерландия с 2:1 в драматичен полуфинал, който се изигра на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд. С този успех "Трите лъва" ще се изправят срещу Испания на "Олимпиащадион" на 14 юни, съобщи dsport.

Полуфиналният двубой започна изключително динамично, като Нидерландия успя да шокира Англия с ранно попадение още в 7-ата минута.

Шави Симонс отне топката в близост до вратата на "Трите лъва" от Деклан Райс, бързо си я нагласи и отправи топовен изстрел към горния десен ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на Джордан Пикфорд да отрази.

Изравняване

Англия обаче не се предаде и започна настъпление към вратата на Нидерландия. В 12-ата минута Хари Кейн имаше възможност да изравни резултата, но вратарят Барт Вербрюген успя да се намеси решително. Натискът на англичаните даде резултат в 18-ата минута, когато Кейн бе фаулиран в наказателното поле от Дензъл Дъмфрис.

След преразглеждане на ситуацията с ВАР, съдията Феликс Звайер отсъди дузпа, която капитанът на Англия реализира безапелационно.

Драматичен край

Двубоят продължи да бъде оспорван и драматичен до самия край. Решителният момент настъпи в 90-ата минута, когато резервите на Гарет Саутгейт изиграха ключова роля. Коул Палмър изведе Оли Уоткинс в наказателното поле, който успя да гардира топката от Стефан де Врай и стреля от малък ъгъл по диагонал, за да оплете топката в мрежата. С този гол Уоткинс класира Англия на финала и донесе радост на милионите фенове на "Трите лъва".

Очаквания за финала

Така Англия се подготвя за нов сблъсък за европейската титла, като този път ще се изправи срещу Испания. "Трите лъва" ще се опитат да се реваншират за загубата в предишния финал и да донесат дългоочакваната титла у дома.

Хари Кейн изпревари Уейн Рууни

Снимка: Хари Кейн/ Getty Images

С попадението си от дузпа срещу Нидерландия Хари Кейн вече има седем гола за Англия на Европейски първенства.

С този гол Кейн изпревари легендата на Англия Уейн Рууни в класацията за голмайсторите на "Трите лъва" на Европейски първенства

Попадението беше шесто за капитана на Англия в елиминационна фаза на шампионат на Стария континент, като нито един играч няма повече.