Американската армия съобщи, че е свалила два ирански ударни дрона, които според нея са представлявали заплаха за морския трафик в стратегическия Ормузки проток, предаде Франс прес.
В петък вечерта американските сили съобщиха, че са свалили четири ирански ударни дрона, насочени към протока, след което е бил нанесен и удар по ирански крайбрежни радарни съоръжения.
В отговор Иран заяви, че е изстрелял залп от ракети срещу военни обекти в Кувейт и Бахрейн, които са съюзници на САЩ.
Американската армия твърди, че е прехванала шест балистични ракети, докато седма е пропуснала целта си.
Вашингтон и Техеран водят непреки преговори от няколко седмици с цел прекратяване на войната в Близкия изток, но засега няма признаци за напредък в преговорния процес.
Още по темата
- Иран: Американските удари са „грубо нарушение” на меморандума за разбирателство
- Тръмп нападна Иран: Това е глупаво нарушение на примирието
- Въздушна тревога в Румъния: Нови руски атаки с дронове близо до границата
- Южна Корея заяви, че ще обучи 500 000 оператори на бойни дронове за сдържане на Северна Корея