169 литра домашна ракия без надлежно разрешително са иззети от частен имот в ломското село Сталийска махала, обитаван от 52-годишна местна жителка.
Проверката е извършена от служители на РУ Лом и митническите органи след получен сигнал за съхранение на акцизни стоки без заплатен акциз.
След измерване на течността е установено наличие на 56% алкохол.
Незаконният алкохол е иззет от митническите служители. По случая е изготвен констативен протокол и е снето сведение от обитателката на имота.
В РУ Лом е образувана преписка по чл. 234, ал. 2 от НК.
Още по темата
- Турски ТИР удари влекач "Рено" на пътя в монтанско - има значителни щети и по двата камиона
- Разследват пожар в комбайн в ломското с. Станево
- Спор за ограда е причина за телесна повреда, нанесена от 27-годишен от Вършец на негов съкварталец
- Пиян шофьор предизвика катастрофа - задържаха го в ареста и иззеха автомобила му