Загуби записаха дублиращите отбори на Черно море и Спартак Вн в 6-ия кръг на Североизточна Трета лига.
Вторият отбор на Черно море отстъпи с 1:2 при гостуването си на Черноломец Попово. “Моряците” се опитаха да се противопоставят на своя съперник, който през по-голямата част от двубоя се опитваше да респектира младите футболисти на варненци със зверски балтии, съобщава официалният сайт на "Морето". В крайна сметка този “тактически” прийом се оказа печеливш, но разбира се и с протекциите на съдията, който не посмя да изгони футболист на домакините. След срещата трима играчи на Черно море са с контузии и по всяка вероятност ще отпаднат от сметките на треньорския щаб за варненското дерби със Спартак следващата неделя.

Иначе домакините поведоха в резултата в 22-рата минута, а в края на първата част варненци пропуснаха да изравнят. След почивката Николай Трифонов можеше да реализира за 1:1, но не успя да прониже стража на тима от Попово. Веднага след това “моряците” имаха претенции за дузпа за нарушение срещу влезлия на смяна Кристо Яначков, която бе подмината от главния рефер.

В 61-вата минута Черноломец отбеляза втори гол, а в 75-ата минута Николай трифонов най-накрая се отпуши и намали за 1:2.

В следващия кръг Черно море приема Спартак Варна. Мачът е в неделя, 25 септември от 16 часа на стадион “Тича” във Варна.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Наско Янков, Петър Иванов, Стефан Димов, Валентин Касабов, Берк Бейхан, Милен Николов, Калин Георгиев, Серги Кешкерян, Николай Трифонов, Жечко Йорданов (Денислав Стойчев, Симеон Николов, Александър Йорданов, Кристо Яначков, Константин Грахльов, Дейвид Луканов, Радослав Петров.

Футболистите на Спартак (Варна) II също записаха загуба. Те отстъпиха с 0:2 от Черноморец (Балчик). Точни за гостите бяха Габриел Вулкано и Алекс Наков. Срещата се игра на терен “Живко Господинов” в СК “Локомотив” във Варна.

Димитър Трендафилов започна срещата със следните 11 :

Стефан Петков, Стефан Стефанов, Кристиян Курбанов, Александър Трендафилов, Любослав Маринов, Николай Василев, Баръш Николаев, Симеон Иванов, Александър Александров, Даниел Начев, Александър Янчев

Резерви: Дакарай Трой, Манол Батилов, Калоян Кунчев, Денислав Славов, Николай Димитров, Даниел Халачев, Стефан Стоянов, Венелин Георгиев

Черноломец Попово - Черно море II 2:1

Септември Тервел и Черноморец Бч са в челото на временното класиране с 18 точки. Светкавица ( с мач по-малко) е на 3-о място с 15 точки. Черно море II е на 6-о място с 12 точки, а дубълът на Спартак (с мач по-малко) е на 9-о със 7 точки.