Всички областни управители от цялата страна са подали оставка, потвърдиха за БТА от пресслужбата на Министерския съвет.
По-рано през деня от правителствената информационна служба разпространиха съобщение, че през целия ден постъпват заявления за напускане на областни управители и заместник областни управители.
Денков назначи още двама заместник-министри
Акцията е безпрецедентна и поставя на изпитание изпълнението на законовите задължения на изпълнителната власт, посочиха от правителствената пресслужба.
Областните управители имат широкоспектърни функции, с които защитават обществения интерес. Те имат ангажимент да координират регионалното развитие от името на правителството, да упражняват контрол върху работата на териториалните структури на централната власт, да следят за законосъобразността в дейностите на местната власт и други.
Постъпилите заявления за напускане ще бъдат разгледани поетапно. Министерският съвет ще вземе решение във връзка с всяко едно от тях своевременно, като дотогава всички областни управители и заместник областни управители са длъжни да изпълняват функциите си, заявиха от пресслужбата на кабинета.
Всичко за 49-ото Народно събрание четете ТУК
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- КС отхвърли решението на парламента за присъединяването на България към „Съвета за мир“ на Тръмп
- Нов размер на социалната пенсия за старост ще обсъди правителството
- Фон дер Лайен след оставката на Стармър: Благодарение на Вас сигурността на Европа и на Украйна беше укрепена
- Официално: Киър Стармър подаде оставка