Предвид разпада на мнозинството, очакванията ни са, че вотът на недоверие ще бъде успешен. Това каза пред bTV зам. – председателят на парламентраната група на ГЕРБ-СДС Тома Биков.
Радостин Василев: Правителството няма да издържи вота на недоверие и ще отидем на избори
"Ако бъде успешен, следва нормалната процедура – целият процес отива в президентската институция, където ще очакваме консултации, раздаване на мандати. В рамките на този парламент доста трудно би се случило ново правителство. Ние внесохме вота на недоверие заради ситуацията, която беше предизвикана от управляващото мнозинство като възможност за изход от блатото, в което сами влязоха, а заедно с тях и цялата държава. Очакваме и другите партии да разберат това", подчерта Биков.
Самото гласуване по вота на недоверие трябва да се проведе не по-рано от 24 часа след края на утрешните дебати.
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Продължава гласуването на съдебната реформа на второ четене в парламента
- Биков, ГЕРБ: С този бюджет прогресът на България ще е сходен с този по времето на Виденов
- ПБ: Не бяхме зависими от ГЕРБ и ДПС при удължаването на държавния дълг
- Европейските депутати гласуват търговското споразумение между ЕС и САЩ