Българският плувец Петър Мицин спечели трета титла от Европейското първенство по плуване за юноши и девойки, съобщи dsport.bg

17-годишният българин оформи своя хеттрик от златни медали по впечатляващ начин. Той спечели титлата на 400 метра свободен стил и то със световен рекорд за юноши от 3:44.31.

“От кофите за боклук до носител на световна купа”. И още истории на футболисти от дъното до върха

Втори остана италианецът Алесандро Рагаини, който изплува дистанцията за 3:48.42, а трети се нареди Влад-Стефан Станчу от Румъния с 3:50.21. Олимпийският норматив за Париж на 400 метра свободен стил е 3:46.78, което значи, че Мицин покрива втори норматив "А" за Игрите във френската столица.

Мицин спечели и титлите на 200 и 800 метра свободен стил. С плуването си на 800 метра велинградчанинът покри норматив "А" за Олимпийските игри в Париж, а с това на 200 покри норматив "B".