Делото „Дебора“ продължава. Очаква се Районният съд в Пловдив да разпита и последните свидетели в процеса. Самата Дебора Михайлова ще разкаже своята версия,  след като бъдат изслушани всички свидетели и вещи лица. Обяснения в края на делото ще даде и обвиняемият Георги Георгиев. Той е обвинен в нанасяне на 18 прорезни рани с макетно ножче, насилствено подстригване на косата и отправени заплахи за убийство.

Две села в Пловдивска област са на воден режим, съобщиха от ВиК. Това са хисарското село Кръстевич и асеновградското село Тополово. Причината е намален дебит във водоизточниците на населените места. В Кръстевич вода ще има само за четири часа в денонощието - сутрин от 06:00 до 10:00 ч. за долния край на селото; и вечер от 18:00 до 22:00 ч. - за горния край. В Тополово, заради централно спиране на резервоар "Лещето", вода ще тече от чешмите само от 06:00 до 11:00 и от 17:00 до 22:00 часа. Ако мярката не постигне резултат, режимът на водата ще се разшири, предупреждават от водното дружество.

Четвъртият заключителен семинар „Социална свързаност и подкрепа“ се провежда днес от Пловдивската Митрополия. Събитието се откри от Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай в конферентна зала „Пълдин“ на парк-хотел „Санкт-Петербург“ в Пловдив. Форумът има за цел да повиши информираността относно социалните услуги и предоставянето им от страна на Църквата. Проектът е финансиран от Фонд „Социална закрила“ към Министерството на труда и социалната политика и се изпълнява от Сдружение „Света Богородица“, първият доставчик на социални услуги към Българската православна църква. На семинара ще бъде обсъдено лицензирането за предоставяне на социални услуги и регистрацията на неправителствени организации. Участие в семинара ще вземат свещеноиконом Серафим Янев от Кремиковския манастир „Св. Георги Победоносец“ - основател на първите църковни социални услуги у нас, изпълнителният директор на Фонд „Социална закрила“ – Марина Сарадинова, председателят на Държавната агенция за закрила на детето - д-р Теодора Иванова и ръководителят на магистърската програма „Църковно социално дело“ в Софийския университет „Св. Климент Охридски“ доц. д-р Костадин Нушев.

Възпитаници на Професионалната гимназия по икономика и мениджмънт в Пазарджик извоюваха четвърто място на Европейската олимпиада по статистика. Отборът влезе в топ 5 във възрастовата група 14-16 години. Това е най-доброто постижение на България досега. В олимпиадата са участвали над 22 000 ученици от 20 европейски страни. Пазарджишкият тим се е представил с видеоклип „Преди всичко беше по-добре! Истина или не?“. В него чрез таблици, диаграми и заключения учениците представят статистически данни за различни области от развитието на България през периода от 90-те години до днес. И показват умение не просто да ползват данни, а да извлекат най-важното от тях и да го представят по достъпен начин на публиката.

Шестият нaциoнaлeн фoлĸлopeн фecтивaл „C пecнитe нa Гeopги Чилингиpoв“, който е с международно участие, щe ce пpoвeдe нa 29 и 30 юни в c. Πoловник Cepaфимoвo. Тогава е и Празникът на селото. Сутринта в събота ще бъде раздаден курбан за Петровден в параклиса „Св. Петър“, а следобед е началото на конкурсната програма. Вечерта ще има нapoднo вeceлиe c opĸecтъp „Кайнадина“ и празнична заря за житeлитe и гocтитe нa c. Πoлĸовник Cepaфимoвo. В неделния ден пpoдължaвa ĸoнĸypcнaтa пpoгpaмa нa yчacтницитe във фoлĸлopния фecтивaл, който ще завърши с награждаването на най-добре представилите се. Георги Чилингиров е роден в село Полковник Серафимово на 4.12.1914 г. С автентичния си костюм на родопски комита, той изнася над 25 000 концерта у нас и в чужбина. Има издаден сборник със 130 нотирани песни. Георги Чилингиров ни напусна на 09.08.2000 г., но оставеното от него фолклорно богатство ще пребъде за поколенията, казват организаторите от HЧ „Oтeц Πaиcий – 1926“.

Информации на Адриан Кулев, Тина Соколова, Саня Петкова, Искра Койчева и Петър Тодоров