Лошо планиране и програмиране на нови европейски проекти бележи третата година от настоящото управление на Община Червен бряг, според Петко Петков – втори мандат общински съветник от Местна коалиция "Движение България на гражданите" в Червен бряг.

Това каза той в пресклуба на БТА в Плевен, където заедно с д-р Николай Милев, съпредседател на местната структура на "Демократична България", Снежанка Ангелова - бивш директор на детска градина и Христо Херувимов, икономист и представител на СДС, бяха направени коментари относно настоящото управление на Община Червен бряг.

„Всички проекти, които се изпълняват на територията на общината са наследени от предходното управление, което ги е разработило и защитило. Такъв е например проектът за рехабилитация на пътя през „Маркова могила“ – Пети квартал, който се води и обходен за града, на стойност близо два милиона лева.

Ремонтът на пътя от село Девенци до село Телиш, който е част от един по-голям проект, част от Програмата за трансгранично сътрудничество - България-Румъния, на стойност 6,5 милиона евро. Такива са още проектът за укрепване на свлачището на входа на Червен бряг, който е на стойност над 9 милиона лева, както и проектът за рекултивация на Общинското сметище на стойност близо милион и половина лева, и проектът за саниране на Общинския медицински център“.

Според Петко Петков, характерно за всички тези проекти е, че голяма част от тях са свързани със строителство.

„Това строителство в този мандат беше белязано с лошо качество и съмнение за корупция, която според мен се изразяваше в това, че не всички пари стигаха до фирмите – изпълнители.

Така например, няколко месеца след пускането в експлоатация на пътя през „Маркова могила“, по голямата част от него започва да се компрометира“.

Петко Петков каза, че по установените нарушения при изпълнение на европейските проекти са подадени сигнали към прокуратурата и Икономическа полиция.

Д-р Николай Милев, който е общопрактикуващ лекар в Червен бряг посочи, че за последните 33 години нищо не се е променило в града.

„В Червен бряг няма тротоари, няма ред, няма нито една зарядна станция за електромобили, докато на кметството в Кнежа има две и то безплатни станции".

Пред Дарик, д-р Николай Милев допълни, че в Червен бряг, който през 2026 г. ще отбележи 100 г. от обявяването си за град, все още няма музей.

Всички новини от Плевен