Фокусът е върху това да се осветлят вътрешнополитическите проблеми в ДПС, а не върху признанието, че Делян Пеевски има влияние върху правоохранителните органи и използва полицията и прокуратурата за оказване на натиск.
Това заяви по БНТ, явно объркан от създадения политически хаос, председателят на ДПС д-р Джевдет Чакъров, който дълги години бе депутат и от Пловдив област. В "Още от деня" по обществената телевизия той отказа неколкократно да назове името на Делян Пеевски и да отговори конкретно на важни журналистически въпроси.
От изявлението на Доган става ясно, че българската полиция и прокуратура се използват "за разчистване на лични сметки", но според Джевдет Чакъров, целта е само да се "обърне внимание на процесите вътре в партията и да няма такива отношения в обществото ни". На въпроса има ли доказателства за твърденията на Доган и ще бъдат ли представени те, Чакъров отново не отговори.
Според изявлението на Ахмед Доган хората около Пеевски използват "мутренски подходи за заплашване на семействата ни, за отнемане бизнеса на хората с прокуратурата и полицейските служби". Това признание българското общество чува години след като станаха ясни редица журналистически разследвания в България, свързани с влиянието на Пеевски във всички структури на властта и правораздавателната система, както и за възможността му да оказва натиск на различни нива. Факт е обаче, че през последните месеци, репортерските микрофони са всеки ден пред лицето на Пеевски..., дори по няколко пъти.
Изключването на депутатите от парламентарната група на ДПС е нелегитимно, твърди още Джевдет Чакъров. Решението трябва да бъде взето от Централния съвет на ДПС, каквото, спред Чакъров, ще се проведе скоро. Сред 17-те депутати, които са извън групата на ДПС в НС, са и избраните от Пловдив-област Рамадан Аталай и Ердуан Мехмед.
Ръководствата на ДПС в Пловдив и областта са сред "свелите глави" пред Делян Пеевски. Членовете на местните структури, заставащи зад Ахмед Доган, са малцинство, коментират от партията.