Качеството на речта в парламента спада. Тази тенденция открои преподавателят по конституционно право доц. Наталия Киселова в предаването Стълбището на Дарик. Според нея това е много опасно, защото опростачването на речта се пренася чрез медиите към обществото. По думите й така се стига до агресия, а след това и до насилие. Тя обясни, че всеки ден виждаме и изживяваме такива примери.
“Когато вече вътрешните задръжки във всеки у нас падат това води до агресия, а прераства в насилие и примерите затова са не само през шофирането, но и в смъртните случаи, за които чуваме за съжаление в новините, които се превръщат като криминални хроника. Това не е болест само на българското общество и на другите така демократични общества. Това е много сериозен проблем”, посочи Киселова.
Според нея и лидерите на други партии трябва да помислят за оттегляне.
“След като двама от лидерите от предишния парламент се оттеглиха, къде доброволно - Христо Иванов, къде доброзорно - Корнелия Нинова, ми струва че и в първата и втората парламентарна група също трябва да помислят за това. Част от причините да сме в толкова дълга криза не се корени в това, че съществуват партия ГЕРБ и партия ДПС, а може би в техните лидери. Това е част от преосмислянето без да правим революция в парламентарното управление", добави Киселова.
Чуйте целия разговор в прикачения файл.
Още по темата
- Борисов за доклада за напредъка на РСМ: Когато България е единна, можем да постигаме резултати
- Костадин Костадинов: Македонският въпрос винаги изисква национално обединение
- Огнян Златев: Кампанията за еврото изисква директна връзка на управляващите с хората
- Кристиан Вигенин: Суверенитет с еврото не губим, това е пропаганда