Близо 50 деца и техните родители вече имат нов дом. Над 90 украински бежанци и едно българско семейство бяха настанени днес в социални жилища на Благоевград
Кметът Илко Стоянов официално предаде ключовете за апартаментите на нуждаещи се деца и техните родители. Част от тях са бежанци от войната в Украйна, а други са български граждани.
„Радвам се, че успяхме да намерим възможност и да ви осигурим подслон. Винаги може да разчитате на мен като кмет, че ще се отнасям с вас наравно с останалите хора в града, вие сте част от това общество. От днес българи и украинци, всички, които живеете тук, ще имате възможност да се грижите за това място като свое. Зная, че на всички ви е тежко! Да си пожелаем час по-скоро мирни времена“, каза кметът Илко Стоянов.
Предоставените жилища са в новопостроени сгради, готови за живеене, обзаведени с всичко необходимо. Благоевград е първата Община, която осигури възможност за настаняване на украински граждани в социални жилища.
Кметът Илко Стоянов и неговият екип правят всичко възможно да подсигурят спокойствие и подслон на засегнати от войната, без това да ощетява други нуждаещи се групи от местното население.

Още по темата
- ЕК предлага удължаване с още една година на статута на закрила за украинските бежанци в ЕС
- Председателят на Окръжния съд в Благоевград алармира: Това застрашава достъпа до правосъдие!
- 73-годишен учител по цигулка отива на съд за блудство с 10-годишно дете
- Обвиниха криминално проявен, представял се за адвокат в Благоевград