Върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей обеща, че смъртта на Хасан Насрала „няма да остане неотмъстена“. Иран, който подкрепя „Хизбула“ както финансово, така и военно, обяви петдневен национален траур. Такъв бе обявен и в Ливан и Ирак. Появиха се информации, че Али Хаменей е бил откаран на скришно място след ликвидирането на Насрала.
По-късно през неделния ден стана ясно, че тялото на Насрала е било открито. То е непокътнато и източници на Ройтерс твърдят, че най-вероятно той е починал от ударната вълна от взрива. Все още не е ясно кога ще бъде погребението на шиитския лидер.
Израелският министър-председател Бенямин Нетаняху от своя страна определи смъртта на Насрала като „исторически повратен момент“. Той заяви, че с убийството на лидера на „Хизбула“ Израел е „уредил сметките си“.
Президентът на САЩ Джо Байдън коментира, че смъртта на Насрала е „мярка за справедливост“ за неговите жертви, но че Вашингтон ще продължи да работи за деескалация на конфликта. „Сега е време за прекратяване на огъня“, каза той пред репортери.
Турският президент Реджеп Ердоган осъди остро действията на Тел Авив като призова международната общност за отговор.
„Политиката на Израел на геноцид, окупация и инвазия, която продължава от 7 октомври насам, сега е насочена срещу Ливан и ливанския народ“, заяви Ердоган в X.
Към момента коментар, дори и в социалните мрежи, от европейски водещи политици по темата няма.
Междувременно израелските военни обявиха, че през последните няколко часа са извършили „десетки“ нападения по цели на „Хизбула“ в Ливан. Агенция Асошиейтед прес пише, че стотици хора са спали на открито от страх да не бъдат разрушение домовете им в Бейрут и околностите. Ръководителят на агенцията на ООН за бежанците Филипо Гранди заяви, че „над 200 000 души са разселени в Ливан“, а повече от 50 000 са избягали в съседна Сирия. Около 70 000 израелци са били разселени от домовете си в Северен Израел, откакто преди близо година започна почти всекидневната трансгранична стрелба между двете групировки.