Нямам притеснение за изхода от това дело, защото знам, че не съм извършила престъпление, заяви пред „Нова телевизия” Лена Бориславова от „Продължаваме промяната”. В петък прокуратурата ѝ повдигна обвинение за документно престъпление по казуса със съпредседателя на ПП - Кирил Петков и напускането му на сдружението „Да запазим Корал”.

От Софийската районна прокуратурата обявиха, че разследването срещу нея е приключило. Според обвинението тя е знаела, че ползва документи с фалшив подпис.

„Бях вчера в СДВР, където се запознах с материалите по делото. Направи ми впечатление, че колегите от ДАНС старателно са разследвали казуса. Има дебела папка, посветена изцяло на техните виждания по казуса”, каза Бориславова.

Бориславова коментира, че явно е лице от по-голям оперативен и обществен интерес от Пепи Еврото.

„В четвъртък в пленарна зала запитах МВР и службите дали след като се разпространиха в публичното пространство данни от личния архив на Пепи Еврото, които съдържат незаконни СРС-та, изтекли към лице извън системата протоколи от досъдебни и съдебни производства, с указания какво да се прави по тях,  дали МВР са направили оперативка по темата, дали са решили да създадат работна група, която да разследва? Отговорът беше, че не знаят за такива документи, не са ги получили и ако някой не им ги занесе, те няма да се сезират по въпроса”, коментира Бориславова.

Тя обясни, че в зала е станало ясно, че съдът е решил да се свали международното издирване на Петьо Петров.

„Не мога да си го обясня това”, коментира Бориславова. По думите й зам.-министърът на вътрешните работи е отказал да се запознае с документите. „Знае, че отива на изслушване по този казус, а казва, че за такива документи не е чул”, каза Бориславова. Тя смята, че затова трябва да му бъде поискана оставката.

По темата с попълването на постове в регулаторите, Бориславова отхвърли изказани съмнения от Явор Божанков за договорка между управляващите и ПП-ДБ. „Искаме честни конкурси за назначенията, не уговорени мачове. Това, което в момента стига до нас, е притеснително. Например Радомир Чолаков – за омбудсман, или Кирил Ананиев – в Комисия за финансов надзор. Не знам дали това ще са номинациите, но това е информация, която стига от много места”, каза Бориславова.

По отношение на ВСС, тя каза, че ще подкрепят само онези кандидати, които отговарят на критериите. „В съдебната система политиците нямат място. Във ВСС не трябва да има политически назначения, както и в другите регулатори”, каза Бориславова.