В тази кампания имаме различно послание, различно от всички политически кампании, които са се водили през последните 30 години и то е "Няма спасител". Това каза в препълнената зала 4 на ФКЦ във Варна съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков, който заедно с кандидати за депутати от обединението "Продължаваме промяната - Демократична България" се срещна с избиратели. 

„Дошло е времето всички да си свършим работата. Управлявахме едва 164 работни дни и няма как да сме виновни за всичко, в което ни упреква в предизборните си речи Борисов”, смята Петков.

Той открои основните цели в програмата на обединението, които са важни за страната ни в момента - да подкрепим земеделието, да направим "България на една скорост", защото регионите в страната изостават от София, членството ни в еврозоната и приемането на страната в Шенген.

„Българското земеделие да стане национален приоритет. През нашите 164 дни започнахме тази политика, фокусирахме се в малките и средни земеделци. Решението е субсидиите да стигнат до птицефермите, до производителите на зеленчуци - там, където традиционно сме били силни. Втората голяма стъпка - "България на една скорост", защото регионите в страната изостават от София. Преди да настигнем Берлин и Париж, нека останалите градове да стигнат доходите в столицата. Има как това да се случи, но не и за 164 дни. При един пълен мандат на правителство, като инвестираме 50 милиарда лв. в регионални политики и като не се крадат пари, а обществените поръчки не се провеждат, както по времето на ГЕРБ, всичко това може да се реализира. Друга важна стъпка е влизането ни Еврозоната и Шенген. Тогава малките и средни бизнеси в България ще могат да изнасят своите стоки с висока добавена стойност по конкурентен начин, без да се чака по границите. Отваряйки шенгенското пространство, ние ще станем равноправни членове на Европа”. 

Няма да се вдигнат цените с приемането на еврото, както ни плашат, подчерта Петков и даде за пример Хърватия. Той обяви, че има няколко банки в страната, които не искат това да се случи, защото ще подлежат на европейска регулация, а еврозоната защитава спестяванията на хората.

„Не на последно място са грижите за образованието и здравеопазването. Има как медицинските сестри да получават не по-малко от 1500 лв., а младите лекари - 2000 лв., без това да ощети здравната каса. Бюджетът е достатъчно голям, само със спиране на кражбите ще се справим, категоричен е Петков.

Обединението има план за решаване на проблемите и в образованието, ясно очертани от академик Николай Денков.

Политиката не е мръсна работа, тя е работа, която трябва да се върши от хора, които не зависят от нея. В нашите листи няма човек, който да зависи от това дали е кандидат за народен представител, или не, каза вторият във варненската листа на обединението “Продължаваме промяната - Демократична България”, ортопедът д-р Ивайло Митковски.

Областният управител в правителството “Петков” Благомир Коцев отговори на въпроси на варненци. Той затвори част от крайбрежната алея за движение на автомобили в полза на хората- нещо, което 30 години никой не посмя да направи. Ако се вземат правилните решения и се действа с чиста съвест - лесно можем да направим промени, смята Коцев.

Когато ви плашат, обикновено искат да откраднат нещо от вас, не се поддавайте на страха, а гласувайте с бюлетина №12, призова Кирил Петков във Варна.