Григор Димитров продължава страхотното си представяне на Мастърса в Париж, съобщава dsport. Най-добрият български тенисист е на полуфинал, след като победи поляка Хуберт Хуркач с 2:1 сета – 6:1, 4:6, 6:4.

За място на големия финал хасковлията ще се изправи срещу победителя във втория ¼-финал между Стефанос Циципас и Карен Хачанов.

На централния корт в Париж Григор прегази своя опонент в първия сет, продължил около 25 минути. След това Димитров сам затрудни задачата си, като изпусна втората част в самия ѝ край, но в третия сет беше безапелационен и подчини Хуркач с пробив в седмия гейм.

Победата е №40 за Гришо от началото на сезона. За последно той записа 40 успеха през 2017 година, когато постигна най-доброто си класиране в ранглистата на ATP - трето място.

I сет

Първият сет продължи под 30 минути, а Григор беше безкомпромисен. Той взе първия гейм на свой сервис, след което направи пробив за 2:0. В третия гейм полякът имаше шанс за рибрейк, само че прати топката в мрежата. Последва момент на ярост от страна на Хуркач, който заби ракетата си в земята и настрои публиката на централния корт срещу себе си. В крайна сметка Гришо затвърди пробива и поведе с 3:0.

Едва в четвъртия гейм Хуркач влезе в мача и го спечели на 15. Григор отговори със същото за 4:1.

В шестия гейм Григор стигна до втори пробив. Това беше най-оспорваният гейм от началото на мача, като Хуркач пропусна два геймбола, преди първата българска ракета да го пробие – 5:1. Още в седмия гейм Григор сервира за първия сет. Там беше безкомпромисен, като не загуби нито една точка.

II сет

Втората част беше много по-равностойна. В първите геймове двамата тенисисти сервираха стабилно и нямаше точки за пробиви. При първата почивка Хуркач имаше аванс от 2:1. Авансът му се запази и при 3:2. В петия гейм полякът имаше някои проблеми, защото се стигна до равенство 40:40, но нищо по-сериозно.

В следващия гейм Хуркач успя да открадне две точки от Григор, но българинът изравни в геймовете – 3:3. След нова бърза размяна на геймове паритетът се запази – 4:4. Трудно посрещачът взимаше повече от една точка. Хуркач спечели с лекота и деветия гейм, което постави Григор в трудна ситуация да сервира за оставане в мача.

Полякът поведе с 15:40, получи два сетбола и за съжаление, реализира още първия, с което прати двубоят в трети сет.

III сет

Третата част беше идентична на втората. Размяна на геймове и 1:1. В третия гейм Григор беше в ролята на посрещач. Въпреки че не стигна до възможност за пробив, докара гейма до 40:40. Хуркач се измъкна със силен сервис и поведе с 2:1.

Григор изравни при 2:2, но полякът взе петия гейм на 0, за да си възвърне аванса. Двамата тенисисти си размениха по един гейм на 0, с което паритетът беше възстановен при 3:3.

Решаващият гейм, както често се случва в тениса, беше седмият, когато Григор Димитров стигна до решаващ пробив. Хасковлията поведе с 15:40 и реализира още първия сетбол.

Още по-важното за Григор беше, че с уникални отигравания затвърди пробива и повеждайки с 5:3 направи решителната крачка към успеха. Хуркач обърна от 0:30 и се задържа в мача, но в десетия гейм нямаше никакъв шанс. Григор спечели подаването си, като даде само точка на поляка и затвори мача в своя полза.

Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok

Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в SoundcloudSpotifyApple Podcasts и Google Podcasts