Германия започна по много силен начин домакинското Европейско първенство, след като разпиля Шотландия с 5:1 в мача на откриването на първенството, който е част от Група „А“ на турнира, предаде dspot.bg.

Бундестима поведе в резултата още в 10-ата минута, когато Йозуа Кимих пусна пас по трева отдясно към Флориан Вирц, който вкара гол, след като топката срещна десния страничен стълб и влетя в мрежата на "гайдарите".

Девет минути по-късно Кай Хаверц получи топката в наказателното поле, подаде към Джамал Мусиала, който с мощен шут с десния крак вкара втори гол за Германия. В добавеното време на първото полувреме Кай Хаверц направи резултата 3:0, реализирайки дузпа, отсъдена за грубо нарушение на Райън Портиъс срещу Илкай Гюндоган, за което футболистът на "гайдарите" бе изгонен с директен червен картон.

Резервата Никлас Фюлкруг вкара четвърти гол за Бундестима в 68-ата минута, след като прати топката в горния ляв ъгъл след подаване на Гюндоган. Три минути преди края на редовното време Скот Маккена опита удар с глава, след който топката рикошира в Антонио Рюдигер и влезе в мрежата на "гайдарите".

В добавеното време на мача Емре Джан с техничен удар от дъгата на наказателното поле оформи крайния резултат 5:1, пращайки топката в долния ляв ъгъл.