Полуфиналите на Европейското първенство в Германия вече са оформени. Четири отбора са на две крачки от европейския връх, съобщи dsport.

На 9 юли (вторник) от 22 часа на „Алианц Арена“ в Мюнхен, един срещу друг ще се изправят отборите на Испания и Франция.

На 10 юли (сряда) от 22 часа на „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд, Нидерландия и Англия ще определят втория финалист на Европейското първенство.

Финалът е на 14 юли в Берлин, на „Олимпиащадион“, от 22 часа.

Пътят до полуфиналите

Нидерландия се класира за полуфиналите на Европейското първенство, след като сложи край на турската приказка. „Лалетата“ направиха страхотен обрат от 0:1 до 2:1.

Англия стана полуфиналист на Европейското първенство в Германия, след като победи Швейцария с дузпи. В редовното време двубоят приключи 1:1. Бреел Емболо откри резултата за "кръстоносците" в 75-ата минута, но само пет минути по-късно Букайо Сака изравни. Повече попадения не паднаха и се стигна до продължения. В допълнителните 30 минути и двата отбора имаха положения, но гол не бе реализиран и спорът бе решен с дузпи.

Дузпи пратиха Франция на полуфинал и разплакаха Португалия в последното Европейско първенство за Роналдо. Двубоят на "Фолкспаркщадион" в Хамбург протече сравнително равностойно, но в крайна сметка "петлите" ликуваха с 5:3 след дузпите. В редовното време и продълженията двата отбора не успяха да си вкарат гол, завършвайки 0:0.

Испания се класира на полуфиналите на Евро 2024, след като се раправи с домакина Германия в голяма 126-минутна драма.