Българските девойки записаха драматична и изключително важна победа срещу Полша във втория си мач от първия ден на Европейското първенство по плажен хандбал във Варна.

Момичетата на Ирина Миладинова надделяха с 2:0 части (23:16, 20:19), след като догонваха в началото и на двете полувремена, а във второто изтръгнаха успеха с едва точка в последните секунди. 13 точки за победата записа Нася Асенова, с 10 се отчете Ния Цансова, а 8 добави Мартина Тодорова. За успеха се разписаха още Стефани Стойкова (6), Глорияна Райчева (4) и Ивет Костадинова (2). Ключови намеси за успеха имаше вратарката Анна Кърджилова.

С този успех България запази шансове да се класира за четвъртфиналите, където отиват първите два отбора в групите и двата най-добри трети отбора. На нашите остават още мачове с Германия, Сърбия и Румъния. Към момента сме четвърти с победа и загуба, с каквито е и Полша. С по два успеха са Унгария и Германия.