Институциите трябва да са в постоянен контакт с хората, а не веднъж на пет години, както обикновено се случва с кандидатите за членове на Европейския парламент (ЕП). Това заяви в предаването “Стълбището” по Дарик кандидатът за евродепутат от “Продължаваме промяната - Демократична България” Деница Симеонова. Тя допълни, че този диалог трябва да е постоянен и представителите в ЕП трябва да обясняват какви решения се взимат от името на България от тяхна страна и защо тези решения са взети по този начин.
“Това е огледало всъщност и на всички други институции тук в България, където виждаме, че хората все още не осъзнават, че например на народния представител основната му задача е да е близо до тях и да решава ежедневно проблемите им”, допълни Симеонова.
Според нея геополитическата ситуация в момента е накарала Европа да се замисли най-вече за своята автономност.
“Младите хора и аз сме притеснени затова как ще се справи Европа с високата инфлация, със зависимостта от внос на боеприпаси, внос на енергийни източници. И най-важното как Европа да излезе от подобна ситуация по-обединена и силна. Вижда се, че стратегията за това да се поръчват съвместни общи поръчки боеприпаси, и то произведени в Европейския съюз, би било от полза за България и това би е направил нашия континент по по-силен и по-независим от външни фактори”, каза още Симеонова.
Тя смята, че темите с миграцията и войната са изцяло използвани, за да се страхуват хората.
“Страхът явно е огромен огромен двигател на емоция и с тази емоция се надяват определени партии да печелят гласове. Разбира се, че темата с миграцията е сериозен въпрос и не трябва да бъде неглижиран от никого, но трябва да си говорим и с числа, ако искаме да сме искрени с хората”, смята тя.
Чухте целия разговор в прикачения файл:
Още по темата
- В парламента липсва и партия „Приличие“
- „На всяка цена във властта“: Какви са възможните сценарии за следващото управление на държавата?
- Окончателно: ГЕРБ-СДС води в Пазарджишко, ДПС-НН е втора политическа сила
- ГЕРБ-СДС води по изборни резултати в Пазарджишко с 24,56% при над 79% обработени протоколи